Unifree Duty Free Bulgari Allegra’nın Artırılmış Gerçeklik Destekli İlk Koku Deneyimine Ev Sahipliği Yapıyor

Bulgari, Bulgari Allegra koku koleksiyonunu İstanbul Havalimanı Unifree Duty Free mağazalarında yapay zeka içeren sürükleyici bir deneyimle buluşturuyor.

Aktivasyon alanı, “bir zamanlar Doğu Roma olarak bilinen Roma ve İstanbul'un zamansız cazibesini” harmanlıyor ve “olağanüstü İtalyan yaşam tarzına” odaklanıyor.

1 Ocak – 31 Mart 2024 tarihleri arasında Unifree Duty Free departure katı mağazasında faaliyet gösterecek olan Bulgari Allegra Pop-up alanı, Unifree Duty Free ve Gebr. Heinemann iş birliği ile yolculara benzersiz bir deneyim sunuyor.

Yapay zeka teknolojisi sayesinde müşteriler kokuların, görüntülerin ve sesin birleştiği etkileşimli bir yolculuğuna çıkıyor. Kullanıcılar pop-up alanı içerisinde yer alan miksaj konsolunu kullanarak Bulgari Allegra Eau de Parfum ile Magnifying Essence arasında kendi dengelerini oluşturarak öneriler arasında gezinirken, kişiselleştirilmiş bir koku deneyimi yaşama imkanına sahip oluyor.

Pop-up alanında, miksoloji deneyimine ek olarak, belirli günlerde, ücretsiz ek hizmetler de sunulacak.

İlk üç ayın temaları şöyle:

  • Ocak: Kutlama- Hizmet: Yeni yılı İtalyan cüretkarlığıyla kutlayan bir illüstratör, müşterilerin portrelerini çizecek.
  • Şubat: Tutku- Hizmet: Müşterilere İtalyan aşkı ve tutkusundan ilham alan küçük kırmızı çiçek buketleri verilecek.
  • Mart: Akdeniz- Hizmet: Baharı karşılamak için bir illüstratör özel Akdeniz esintileri içeren sanat eserleri çizecek.

İstanbul Havalimanı özelinde kapsamlı bir medya kampanyası planlayan Bulgari’nin kampanyası en çok satan Bulgari Allegra Baciami Eau de Parfum'a odaklanıyor.

Pop-up aktivasyonları sırasında tüm bunlara ek olarak sosyal medyada da hedefe yönelik bir kampanya hayata geçirilecek. Bulgari, planlanan kampanyaları sayesinde etkileşimi artırarak gezginleri bu deneyimi yaşamaya davet etmeyi hedefliyor.

Ayrıca Bulgari ocak ayında bu aktivasyonları duyurmak ve etkileşimi artırmak için iş ortakları, basın ve influencerların katılımında İstanbul Havalimanı Unifree Duty Free mağazasında yer alan pop-up alanında bir etkinlik gerçekleştirdi.

Unifree Duty Free Ticari Direktörü Ceren Tonguç: “Unifree Duty Free olarak en büyük önceliğimiz, müşterilerimize olağanüstü hizmet sunmak ve olağanüstü bir alışveriş yolculuğu yaratmaktır. Global markalar ile yolcular arasında önemli bir bağlantı görevi gören Bulgari Allegra animasyonlarını İstanbul Havalimanı Unifree Duty Free mağazamızda tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu girişim, gezginlere en son trendlerden ve teknolojiden yararlanarak çoklu duyulara dayalı, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Devam eden hedefimiz, yolcular ve markalar arasındaki iletişimi sürekli olarak geliştirmek ve sonuçta genel müşteri deneyimini yükseltmektir." İfadelerini kullandı.

Gebr. Heinemann Pazarlama Direktörü Jens Peter Peuckert ise: “Bu pop-up olağanüstü lüksü temsil ediyor ve doğru ortaklar güçlerini birleştirdiğinde seyahat perakendesinde nelerin mümkün olduğunu gösteriyor. Bulgari'nin bu proje için farkındalık yaratmak amacıyla çok kanallı bir yaklaşımla gezginleri hedeflemesinden mutluluk duyuyoruz. Bulgari ile, zaten olağanüstü olan ürün yelpazemizi benzersiz bir zarafetle zenginleştirerek gerçekten olağanüstü bir alışveriş deneyiminin yaratılmasını kutluyoruz.”